اخبار > برگزاری مراسم تجلیل از پژوهشگران برگزیده دانشگاه
برگزاری مراسم تجلیل از پژوهشگران برگزیده دانشگاه

تقدیر از 32 پژوهشگر برتر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان


طی مراسمی از 32 پژوهشگر برتر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، قدردانی شد.
به گزارش روابط عمومی - دکتر محمودرضا میری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در این مراسم با اشاره به اینکه ارزش واقعی علم تولید ثروت است تاکید کرد: مهمترین و والاترین ثروت، فرهنگ است و علمی که در جهت فرهنگسازی و تغییر روش های رفتاری ناصحیح در جامعه گام بردارد علمی غنی و ارزش آفرین است.
وی ادامه داد: تحقیق و پژوهش خوشبختانه در این سالها به جامعه نزدیکتر شده است و با شناخت نیاز ها و بررسی راه های بهره مندی جامعه از آن، تحقیقات اثر گذار بیشتر شده است.
وی همچنین به انجام تحقیقات کاربردی مهم در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اشاره و تصریح کرد: تحقیق در زمینه بهره گیری از نانوذرات طلا در درمان سرطان و تحقیقات مهم در بخش علوم پایه که بسیار در جهان مورد توجه و ارجاع قرار گرفته است برای این دانشگاه مایه افتخار و بالندگی است.
وی همچنین گفت: تلاش روز افزون اعضای هیئت علمی در زمینه پژوهش باعث شد این دانشگاه جزو دانشگاه های مطرح کشور در این زمینه معرفی شود که بسیار جای قدردانی است.
وی همچنین بر تلاش دانشجویان و اعضای هیئت علمی در ایده سازی برای ثبت اختراعات جدید و تشکیل شرکت دانش بنیان در این زمینه تاکید کرد.
دکتر بخشانی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز گفت: در بین 23 دانشگاه علوم پزشکی هم سطح در زمینه پژوهش این دانشگاه موفق شد در ارزیابی سال 95 رتبه 8 تولید علم را در کشور بدست آورد.
وی ادامه داد: خوشبختانه شاخص مقاله نسبت به اعضای هیئت علمی نیز در این دانشگاه 2 برابر شده است.
وی تصریح کرد: پژوهشگران این دانشگاه رتبه ششم اخلاق در پژوهش را بین دانشگاه های علوم پزشکی کشور کسب کردند.
گفتنی است: در پایان این مراسم از آقایان دکتر محمد هاشمی ، دکتر محسن طاهری و دکتر ادریس بذرافشان اعضای هیئت علمی دانشگاه به واسطه دارای بودن بالاترین شاخص اچ ایندکس، آقای دکتر حسین انصاری به واسطه چاپ 7 مقاله در مجله با impact factor های 19، 26 و 47 ، دکتر حبیب غزنوی به سبب چاپ مقاله با ضریب 6/5 به عنوان نویسنده اول با مشارکت دانشگاه کلورد برنارد فرانسه، تقدیر شد.
همچنین در این مراسم از 27 عضو هیئت علمی و دانشجوی پژوهشگر دانشگاه نیز قدردانی شد.

لیست اسامی پژوهشگران برتر 


1396/10/03 ٠٨:٥١ Slider ١٧١٠٣


خروج
محتوای مرتبط