اخبار > برگزاری مراسم هفته پژوهشبرگزاری مراسم هفته پژوهش

دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با تولید ۴۰۰ مقاله در سال ۹۷ نقش موثری در تولید علم کشور خصوصا در رشته های بالینی، علوم پایه، وبهداشت داشته است.

پرفسور ملک زاده معاون تحقیقات وفناوری وزارت بهداشت در همایش تجلیل از پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی زاهدان؛ با بیان این مطلب که: ایران از نظر تولید مقالات علمی وپژوهشی در بین کشورهای اسلامی دنیا رتبه اول را داراست، خاطر نشان کرد:

دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با تولید ۴۰۰ مقاله در سال ۹۷ نقش موثری در تولید علم کشور خصوصا در رشته های بالینی، علوم پایه، وبهداشت داشته است ،که هر 3 ماه شاهد افزایش شاخص پژوهشهای این مرکز علمی در سطح کشور هستیم.

وی از درخشش  ۱۰ نفر از اعضای هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در ردیف پژوهشگران برتر کشور خبر داد، وافزود: این 10 نفر از اساتید دانشگاه زاهدان موفق شدند  با کیفی سازی تحقیقات علوم پزشکی نام خودشان را در تراز پژوهشگران برترکشور  به ثبت رساندند.

پرفسور ملک زاده اشاره ای هم به وضعیت بیماریهای غیر واگیر داشت و عنوان کرد:  ۸۲ درصد علل مرگها در ایران بیماریهای غیر واگیر است، که لازم است در این زمینه در کشور و استان تحقیقات بیشتری صورت بگیرد.

وی گفت : فشارخون در استان سیستان وبلوچستان از همه مناطق ایران کمتر است، این حاصل طرح تحقیقاتی چندین  پژوهشگر در سطح کشور است .

معاون تحقیقات وفناوری وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه: برنامه های تحقیقاتی بزرگ در بردارنده نتایج بزرگ وماندگار است، تصریح کرد:  پتانسیل های استان بزرگ سیستان وبلوچستان جایگاه تحقیقات مشترک با دانشگاههای کل کشور و برخی کشورهای دنیا را داراست که یکی از راههای توسعه تحقیقات، وجود شرکتهای دانش بنیان در زمینه توسعه علوم پزشکی در استان است که مورد حمایت عرصه سلامت قرار خواهند گرفت.

دکتر هاشمی شهری رئیس دانشگاه نیز  در مراسم تجلیل از پژوهشگران دانشگاه اذعان کرد:  حمایتهای پرفسور ملک زاده در سالهای وزارت، امروز در زاهدان به ثمر نشسته ونقش تاثیر گذاری در توسعه علمی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان داشته است.

وی با اشاره به این مطلب که دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در دهه 60 با چند رشته کار خودش را آغاز کرد، تصریح کرد: در حال حاضر با دارا بودن ۶۵ رشته تحصیلی از مقطع کارشناسی تا دستیاری یکی از دانشگاههای مولد علوم پزشکی در کشور است.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تصریح کرد: تمام تلاش ما ارتقای برنامه های پژوهش محور در سطح استان است، که قطعا با همدلی وهم افزایی اعضای هیا ت علمی و مرکز کوهورت به این مهم دست خواهیم یافت.

دکتر هاشمی شهری از پارک علم و فناوری در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بعنوان پایگاهی برای رشد اقتصاد دانش بنیان

و گامی بلند در مسیر دستیابی به دانشگاه نسل سوم یاد کرد وافزود: برای ادامه این مسیر قطعا حمایتهای سایر دانشگاهها و مراکز علمی استان وکشور را نیاز داریم وآماده مشارکت در زمینه توسعه اقتصاد دانش بنیان در عرصه علوم پزشکی استان هستیم.

 معاون تحقیقات وزارت بهداشت در این سفر فشرده علاوه بر شرکت در مراسم تجلیل از پژوهشگران دانشگاه، از مراکز کوهورت، مرکز رشد، آزمایشگاه جامع تحقیقات دانشگاه بازدید و کمیته فناوری سلامت دانشجویی را افتتاح کرد.

همچنین با حضور معاون وزیر بهداشت، پارک علم وفناوری سلامت دانشگاه مورد بهره برداری اولیه وآزمایشی قرار گرفت.

جهت دانلود لیست پژوهشگران برگزیده اینجا را کلیک نمایید.

جهت دانلود لیست پژوهشگرانی که موفق به اخذ گرنت تحقیقاتی شده اند اینجا را کلیک نمایید


1397/09/25 ٠٨:١٨ Slider ١٧٠٤٧


خروج

نمایش خبر

اخبار

معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه کارگاه نوپا را در محل سالن اجتماعات دانشکده پزشکی توسط اقای دکتر کبیری برگزار نمود.
کارگاه آشنایی با ابزارهای پژوهشی و نظام نوین اطلاعات پژوهش های پزشکی کشور(نوپا) ویژه اعضا هیات علمی
فراخوان انتخاب دانشجوی پژوهشگر نمونه مطابق بند "ک"
برگزاری کارگاه کمیته اخلاق ویژه اعضا هیات علمی و دانشجویان
شیوه نامه و ملاک های انتخاب پژوهشگر برتر در سال 1397
قابل توجه محققان جوان
اولویت های پژوهشی سال 1397 اعلام شد.
جشنواره پایان نامه های برتر
اولویتهای پژوهشی ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور اعلام شد.
اعلام سیاستهای ارزی جدید برای مصارف پژوهشی
تاکید رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان مبنی بر استقرار تمام مراکز تحقیقاتی این دانشگاه در مجتمع مراکز تحقیقاتی واقع در بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع)
جذب دستیار پژوهش
مصوبات شورای سیاستگزاری پژوهش و فناوری سال 97 اعلام شد.
معرفی سامانه منبع یاب (Resource Finder)
موافقت مقام محترم وزارت با جذب ۱۰ دستیار پژوهش- پزشک مرد برای انجام طرح نیروی انسانی در سال ۱۳۹۶
پایگاه نتایج پژوهش های سلامت کشور راه اندازی شد
اختصاص گرنت تحقیقاتی به محققین دانشگاه
کارگاه های معاونت تحقیقات در نیمه دوم سال
مصوبات شورای سیاستگذاری پژوهش و فناوری سال 1396
فاز دوم توسعه سامانه علم سنجی اعضاء هیئت علمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رونمایی شد.

محتوای مرتبط